Ливърпул преодоля Бърнли с лекота

15:54, 21 авг 2021, Автор: , Преглеждания:25

Ливърпул

Отборът на Ливърпул записа втора поредна победа във Висшата лига, след като надигра с 2-0 тима на Бърнли на „Анфийлд Роуд“ в първия мач от втория кръг.

Домакините откриха резултата след само 19 минути игра. Костас Цимикас центрира по най-добрия начин от левия фланг, а Диого Жота засече с глава за 1-0.

В 62-ата минута Садио Мане получи пас в наказателното поле, завъртя се добре и стреля, но Ник Поуп изби в корнер.

В 69-ата „мърсисайдци“ закономерно удвоиха аванса си след чудесна атака. Мане бе намерен в пеналта от Трент Алекзандър-Арнолд и с мощен шут преодоля Поуп – 2-0.

След успеха Ливърпул вече има 6 точки и се намира еднолично на върха на класирането, докато Бърнли е с две загуби от два мача.