Сити удари Челси на „Стамфорд Бридж“, Юнайтед падна у дома

15:57, 25 сеп 2021, Автор: , Преглеждания:12

Габриел Жезус

Отборът на Манчестър Сити спечели супердербито на шестия кръг на Висшата лига, след като надделя с 1-0 при визитата си на Челси на „Стамфорд Бридж“.

Гостите откриха резултата осем минути след почивката. Габриел Жезус получи подаване от Жоао Кансело и стреля мигновено, а топката рикошира в Жоржиньо и влетя в мрежата на Менди – 1-0.

Малко след това стражът на домакините спаси много опасен удар на Джак Грийлиш, а в 61-ата минута Тиаго Силва изчисти топката пред самата голлиния след шут на Габриел Жезус.

След този успех „гражданите“ имат 13 точки и се изкачиха на трето място, докато Челси е четвърти със същия актив, но по-лоша голова разлика.

В другия ранен съботен мач Манчестър Юнайтед изненадващо загуби у дома от тима на Астън Вила с 0-1.

Защитникът Кортни Хаус даде аванс на гостите, след като бе точен в 88-ата минута с удар с глава след изпълнение на корнер.

В добавеното време именно Хаус игра с ръка в наказателното си поле и Майк Дийн посочи бялата точка. Но Бруно Фернандеш стреля над напречната греда.