ЦСКА-София обърна Левски с голове на Кери и Кайседо

Публикувано в: Избрано, Левски, Футбол България, ЦСКА
17:54, 26 сеп 2021, Автор: , Преглеждания:16

ЦСКА

Отборът на ЦСКА-София спечели супердербито на българския футбол, след като се наложи с 2-1 над Левски на стадион „Васил Левски“ в среща от деветия кръг на Ефбет лига.

Символичните гости първи имаха шанс за гол в 10-ата минута. Георги Миланов отправи чудесен удар по земя от дъгата на пеналта, но топката срещна страничната греда.

Десет по-късно и „червените“ стигнаха до първата си ситуация, след като Греъм Кери бе забравен на десния фланг, навлезе в наказателното поле и стреля в близкия на Николай Михайлов, но националът изби.

В 27-ата минута Левски поведе в резултата след гол от корнер. Христос Шелис отклони топката с глава към далечната греда, където Георги Миланов с красива задна ножица преодоля Густаво Бусато – 1-0.

Пет минути преди почивката Жорди Кайседо направи непростим пропуск, след като засече центриране от корнер на Кери, но стреля неточно.

Секунди преди края на първата част Брадли Мазику бе намерен в наказателното поле и подаде към Греъм Кери, който овладя с десния крак и реализира с левия от трудна позиция за 1-1.

В 65-ата минута ЦСКА-София направи пълен обрат. Юрген Матей изведе Жорди Кайседо, който надбяга Шелис и с презицен шут не остави шанс на Михайлов – 2-1.

В следващия четвърт час „червените“ на два пъти пропуснаха да увеличават аванса си, след като Йоан Баи и Жорди Кайседо се озоваваха очи в очи срещу Ники Михайлов. Но и при двете ситуации нападателите си повеждаха лошо топката и стражът на Левски се намеси.

След този успех момчетата на Стойчо Младенов имат 16 точки и се изкачиха на трето място в класирането, докато тези на Станимир Стоилов са 11-и с 8.