Нова домакинска издънка за Юнайтед

15:56, 2 окт 2021, Автор: , Преглеждания:9

Андрос Таунсенд

Отборът на Манчестър Юнайтед направи втора поредна грешна стъпка на „Олд Трафорд“, след като завърши 1-1 срещу Евертън в първия мач от седмия кръг на Висшата лига.

Първата страхотна възможност се откри пред домакините в 21-ата минута. Фред сложи топката на главата на Единсон Кавани, който стреля прецизно, но Джордан Пикфорд реагира добре и изби в корнер.

В 33-ата минута Демарай Грей направи страхотен самостоятелен пробив през центъра, след което отправи шут от дъгата на пеналта, но Давид де Хея спаси с една ръка.

Две минути преди почивката Антони Марсиал бе намерен вляво от Бруно Фернандеш и с чудесен удар преодоля Пикфорд – 1-0.

„Карамелите“ изравниха в 65-ата минута след чудесна контра. Абдулай Дукуре подаде вдясно към непокрития Андрос Таунсенд, който с красив изстрел по земя препарира де Хея  -1-1.

В 85-ата минута Евертън дори стигна до пълен обрат след гол на Йери Мина, но попадението бе правилно отменено след намеса на ВАР заради засада на колумбийския бранител.

След това равенство двата отбора имат по 14 точки, с колкото е и временният лидер Ливърпул.