Челси смачка Лестър като гост

16:55, 20 ное 2021, Автор: , Преглеждания:10

Челси

Отборът на Челси постигна комфортна победа с 3-0 при визитата си на Лестър на „Кинг Пауър стейдиъм“ в първия двубой от 12-ия кръг на Висшата лига.

Гостите можеха да поведат още в четвъртата минута, след като Бен Чилуел бе изведен сам срещу Каспер Шмайхел, но стреля в напречната греда. В 14-ата Чилуел изпълни корнер, а Антонио Рюдигер засече с глава за 1-0.

В 28-ата минута Нголо Канте проби самостоятелно в половината на „лисиците“ и с чудесен изстрел от дъгата на наказателното поле удвои аванса на лондончани – 2-0.

В 71-ата минута Хаким Зийеш бе намерен на десния фланг, след което асистира към Кристиан Пулишич, който се разписа от няколко метра за класическото 3-0.

След успеха Челси остава уверен лидер с актив от 29 точки, докато Лестър е 12-и с 15.