Нова мъка за Юнайтед във Висшата лига

17:00, 12 фев 2022, Автор: , Преглеждания:17

Санчо

Отборът на Манчестър Юнайтед записа поредна издънка във Висшата лига, след като завърши 1-1 срещу Саутхемптън на „Олд Трафорд“ в първата среща от 25-и кръг.

Домакините започнаха по-добре мача и в седмата минута Кристиано Роналдо бе изведен сам срещу вратаря. Португалецът премина Форстър и стреля, но ударът му бе твърде слаб и защитник на гостите изчисти пред голлинията.

В средата на първото полувреме „червените дяволи“ все пак откриха резултата след чудесна контра. Маркъс Рашфорд получи пас на десния фланг, напредна добре, след което центрира успоредно към Джейдън Санчо. За бившия играч на Дортмунд не бе проблем да засече от 6-7 метра – 1-0.

„Светците“ възстановиха паритета веднага след почивката. Мохамед Елюнуси намери свободния Че Адамс вляво на пеналта, а нападателят отправи диагонален изстрел по земя. Топката срещна страничната греда и влетя във вратата на Де Хея – 1-1.

След това реми Юнайтед е на пето място с 40 точки, а Саутхемптън е десети с 29.